jQuery Tokeninput czyli multi select w stylu Facebook’a

Opublikowany 3 czerwca 2011, w jQuery, przez Rafał Gałka

Rzadko wykorzystuje się HTML’ową kontrolkę select z opcją multiple. Właśnie trafił mi się przypadek w którym była by lepsza od listy checkbox’ów. Uświadomiłem sobie jednak po chwili jak mało użyteczna może być dla przeciętnego użytkownika. Wydaje mi się, że dla wielu osób zaznaczanie pozycji z przytrzymaniem klawisza ctrl lub shift może być mało intuicyjne.

Szukając jakiejś „przyjaznej” alternatywy przypomniał mi się sposób wyboru odbiorców wiadomości na Facebook’u i pomyślałem sobie „tak to było by idealne rozwiązanie” :) Od razu zabrałem się za obmyślanie pluginu jQuery, który mógłby realizować takie pole wielokrotnego wyboru. Na szczęście w porę oprzytomniałem i sprawdziłem czy ktoś już czegoś podobnego nie napisał :)

jQuery Tokeninput – znakomity plugin, który nie tylko daje wygląd i funkcjonalność znaną z Facebook’a, ale ma bardzo dobrze przygotowane API oraz przykłady. Tylko chwilkę zajęło mi dostosowanie go do własnych potrzeb. Polecam!

Tagged with:  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>